Odbornost na prvním místě

Odbornost na prvním místě

Odbornost na prvním místě

Média o našich knihách

Rozhovor se šéfredaktorkou nakladatelství Brázda o knižních novinkách v TV Zemědělec

Petra Cvejnová, šéfredaktorka nakladatelství Brázda představila před Vánoci v rozhovoru v TV Zemědělec tři knižní novinky z konce roku 2021. Poslechněte si více o knize Včelařka, která přináší návod nejen pro ženy, jak začít včelařit. Více se také dozvíte o knize Genius včelstva. Tato úžasná kniha z francouzského originálu přináší pohled na včelstvo jako úžasný superorganismus. Poslední představovanou knihou je Dívka na tančícím koni, která zaujme určitě milovníky koní a jezdecké drezúry, ale také všechny, kteří jsou fascinování olympijskými sportovními výkony všeho druhu.

Rozhovor s překladatelkou knihy Dívka na tančícím koni v TV Zemědělec

Překladatelka Kateřina Lipinská, sama aktivní jezdkyně, nám v rozhovoru více přiblíží příběh této knihy. V knize sledujeme náročnou, ale zároveň krásnou cestu Charlotte Dujardin, jedné z nejlepších drezurních jezdkyň své doby, jejíž houževnatost a spojení s charismatickým koněm Valegrem vedlo k olympijským medailím v Londýně v roce 2012 a posléze i v Riu De Janeiru v roce 2016. Díky vlastní zkušenosti paní překladatelky se rozhovor netýká jen knihy, ale divák si díky němu může udělat představu  i o tom, jak koně zvládají soutěže, jak si vybrat koně na drezuru a jak je těžké sladit koně a jezdce. Dozvíte se také, jak se má nyní kůň Valegro, když už se neúčastní aktivně závodů.

Rozhovor s překladatelkou a odborným poradcem knihy Génius Včelstva

Překladatelka Marie Dudillieux a odborný poradce Dalibor Titěra si s moderátorkou tentokrát popovídali o fascinující knize Génius včelstva. Překladatelka nám přiblíží, jak těžké bylo tuto odbornou zajímavou knihu z francouzštiny převést do českého jazyka. Pan Dalibor Titěra, jako velký odborník vysvětluje v rozhovoru, jak včely společně fungují a komunikují. Jak jsou schopné včely udržet teplo i v mrazivých dnech, jaké mají jednotlivé pracovní funkce a jak a podle jakého vnitřního klíče se v životě včely její funkce mění. Pokud vás zajímá i komunikace včel, jaký život mají trubci a v čem by včelí superorganismus mohl  lidstvo inspirovat, nenechte si tento rozhovor ujít.